fbpx

Guardian: Abramoviç shënjestron Murinjon

Manjati rus i skuadrës së Chelsea, Roman Abramovich, është i gatshëm që të rikthejë në Stamford Bridge trajnerin legjendar të Bluve, Jose Mourinhon, pas dështimit të përpjekjeve të tija për ta ulur në pankinë strategun spanjoll Pep Guardiola, i cili këtë javë kaloi në Bayern.

Guardian shkruan se vendimi i Guardiolës për t’iu bashkuar Bayernit të Munichut ka vënë Mourinhon në pozicion të mirë për të marrë një ftesë nga miliarderi rus teksa portugezi po përgatite të largohet nga Madridi.

Chelsea pritet që seriozisht të shqyrtojë mundësinë e Mourinhos, por pa munguar opsione tjera si Michael Laudrup, Diego Simeone dhe Jurgen Klopp.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close