fbpx

RMV, prej 2,510 të testuarve, 627 kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, 14 ndërruan jetë

Nga gjithsej 2.510 teste për Kovid-19 të kryera gjatë 24 orëve të fundit në RMV, 627 persona kanë rezultuar pozitiv ndërkaq 14 pacientë kanë ndërruar jetë. Numri i të shëruarve është më i lartë se sa ai i të infektuarve, edhe atë 644, shkruan Portalb.mk.

14 pacientë kanë ndërruar jetë, edhe atë katër pacientë nga Shkupi (82, 73, 67 dhe 58), një nga Kumanova (52), katër nga Prilepi (82, 66, 78 dhe 71), një nga Struga (84), një nga Manastiri (74g), një nga Ohri (59), një nga Kavadarci (56) dhe një pacient nga Gjevgjelia (80).

Të infektuarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 250
 • -Kumanovë 36
 • -Dibër 8
 • -Shtip 12
 • -Prilep 35
 • -Tetovë 21
 • -Strugë 6
 • -Veles 25
 • -Manastir 25
 • -Ohër 21
 • -Kavadarci 31
 • -Gostivar 24
 • -Gjevgjeli 12
 • -Strumicë 23
 • -Kriva Palanka 8
 • -Radovish 4
 • -Koçani 20
 • -Probishtip 7
 • -Demir Hisar 2
 • -Pehçevë 1
 • -Berovë 13
 • -Valandovë 6
 • -Delçevë 5
 • -Kratovë 1
 • -Sveti Nikole 6
 • -Kërçovë 7
 • -Resnjë 4
 • -Negotinë 14

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 241
 • -Kumanovë 33
 • -Shtip 25
 • -Prilep 66
 • -Tetovë 26
 • -Strugë 44
 • -Veles 12
 • -Manastir 29
 • -Ohër 51
 • -Kavadarci 2
 • -Gostivar 37
 • -Gjevgelij 8
 • -Strumicë 11
 • -Kriva Palanka 11
 • -Radovish 5
 • -Krushevë 2
 • -Koçani 10
 • -Probishtip 2
 • -Berovë 5
 • -Vinicë 1
 • -Kratovë 3
 • -Sveti Nikola 5
 • -Kërçovë 8
 • -Resnjë 6
 • -Negotinë 1

Ndryshe, nga fillimi i pandemisë deri sot në vend janë testuar gjithsej 386.279 persona për Kovid-19, numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë është 79,815, nga të cilët 56,743 janë shëruar, ndërsa 2,354 kanë humbur betejën me virusin.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button