fbpx

RMV, 984 persona kanë rezultuar pozitiv ndërsa 24 humbën betejën me Kovid-19

Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se nga gjithsej 2995 teste për virusin korona gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 984 persona kanë rezultuar pozitiv, betejën me virusin e kanë humbur 24 persona ndërsa janë shëruar 631 pacientë, shkruan Portalb.mk

Jetë kanë ndërruar 24 pacientë, edhe atë: 12 pacientë nga Shkupi (75, 64, 60, 71, 69, 79, 36, 35, 70, 61, 74, 80), dy nga Kumanova (62 dhe 77), një pacient nga Struga (73) ), një nga Velesi (76), tre nga Manastiri (60, 81 dhe 55), një nga Ohri (63), një nga Strumica (56), një nga Kriva Pallanka (53), një nga Koçani (42) dhe një pacient nga Kërçova (65). Të gjithë pacientët jetën e humbën në spital.

Rastet në 24 orët e fundit:

 • Shkup- 389
 • Kumanovë- 47
 • Dibër- 11
 • Shtip- 46
 • Prilep- 59
 • Tetovë- 44
 • Strugë- 15
 • Veles- 32
 • Manastir- 46
 • Ohër- 28
 • Kavadar- 29
 • Gostivar- 46
 • Gjevgjeli- 22
 • Strumnicë- 24
 • Kriva Palanka- 3
 • Radovish- 8
 • Krushevë-1
 • Koçani- 11
 • Probishtip- 4
 • Demir Hisar- 1
 • Makedonski Brod- 3
 • Pehçevë- 2
 • Berovë- 15
 • Vallandovë- 2
 • Vinicë- 1
 • Delçevë- 26
 • Kratovë- 4
 • Sveti Nikola- 8
 • Kërçovë- 22
 • Resen- 11
 • Negotinë- 15

Sot, Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 631 pacientë të shëruar

 • Shkup-264
 • Kumanovë-45
 • Shtip-34
 • Prilep-45
 • Veles-38
 • Manastir-51
 • Kavadarci-18
 • Gjevgjeli-4
 • Strumicë-26
 • Kriva Pallanka- 3
 • Radovish-3
 • Krushevë-2
 • Koçani-9
 • Probishtip-4
 • Demir Hisar-5
 • Makedonski Brod-8
 • Valandovë-3
 • Vinicë-3
 • Sveti Nikole-17
 • Kërçovë-30
 • Resnjë-7
 • Negotinë -12

Ndryshe, numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Kovid-19 nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut është 67311, nga këta janë shëruar gjithsej 42872 ndërkaq 1901 prej tyre kanë humbur betejën me virusin, aktualisht ka 22538 raste aktive në vend.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button