fbpx

RMV, një pacientit të vdekur në qendrën për Kovid-19 në Shkup i është vjedhur kuleta

Në qendrën për Kovid-19 në Qendrën Klinike “Nëna Terezë” i është vjedhur kuleta në periudhën prej 21 nëntorit deri më 29 nëntor, transmeton Portalb.mk.

“Në Stacionin policor Qendër, 48 vjeçari G.K. nga Shkupi ka raportuar se në periudhën nga 21 deri 29 nëntor të këtij viti, në qendrën për kovid në Qendrën Klinike “Nëna Terezë”, ku ishte i shtrire prindi i tij 72 vjeçar D.K., i cili ndërroi jetë aty, nga persona të panjohur është vjedhur një kuletë në të cilën kishte të holla, dokumentet personale dhe sende”, sqarojnë nga Ministria e punëve të brendshme (MPB) në RMV.

Rasti është paraqitur dje në mëngjes nga djali i tij.

Policia gjithashtu raportoi se aty dje në orët e vona të mbrëmjes, është sulmuar e punësuara 31 vjeçare

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button