fbpx

Ka ndërruar jetë prej komplikimeve nga KOVID-19, nënkryetari i Shkupit, Enver Maliqi

Prej komplikimeve nga KOVID-19 ka ndërruar jetë nënkryetari i Qytetit të Shkupit, Enver Maliqi, njofton Portalb.mk.

Maliqi ishte pronar i ndërmarrjes “Gemak Trejd” dhe këshilltar në Këshillin e Qytetit të Shkupit nga radhët e BDI-së, ndërkaq kryetari i Shkupit, Petre Shilegov, pas ardhjes në funksion e emëroi për nënkryetar të tij.

Ai në nëntor të vitit 2018-të u emërua nga Qeveria konsull nderi i Meksikës në vend.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button