fbpx

Mjeku Dragan Spaseski-Ohridski e ka humbur betejën me Kovid-19

Mjeku i njohur nga Ohri, Dragan Spaseski-Ohridski e ka humbur betejën me Kovid-19. Ai mbrëmë ndërroi jetë në Shkup në moshën 60-vjeçare, njofton Portalb.

Ai punonte në “Shën Erazmo” në Ohër, ndërsa me profesion ishte specialist i kirurgjisë ortopedike.

Ai ishte edhe artist dhe shkrimtar i njohur. Është autor i veprave të shumta artistike, poetike dhe prozës. Vitin e kaluar shënoi edhe tre dekada nga ekspozita e tij e parë në vitin 1989.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button