fbpx

RMV, për mosmbajtje të maskës janë gjobitur 549 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë, lidhur me masën për mbajtje të mbrojtjes personale në fytyrë, janë regjistruar 549 kundërvajtje, njofton Portalb.

Ministria e Punëve të Brendshme apelon deri te qytetarët që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim të ballafaqimit me Kovid-19.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close