fbpx

RMV, 39 persona humbën jetën me Kovid-19, 1288 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raportoi se janë regjistruar 1288 persona të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit, nga realizimi i 3349 testeve, derisa 39 pacientë kanë humbur betejën me këtë sëmundje, ndërsa 1078 pacientë u shëruan, transmeton Portalb.mk.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se kanë ndërruar jetë 39 persona të infektuar me Kovid-19:  gjashtëmbëdhjetë pacientë nga Shkupi (79v, 80v, 54v, 70v, 68v, 54v, 68v, 82v, 84v, 68v, 76v, 75v, 71v, 60v, 73v, 56v), dy nga Kumanova (70 vjet dhe 62 vjet), një pacient nga Dibra (87 vjet), një nga Shtipi (71 vjet), tre nga Prilepi (86 vjet, 76 vjet, 68 vjet), katër pacientë nga Tetova (53, 72, 67, 66), dy nga Struga (68, 69), dy nga Velesi (67, 78), dy nga Ohri (68, 73), një pacient nga Strumica (72), një nga Demir Hisari (65), një nga Berova (79), dy nga Kërçova (60, 41) dhe një pacient nga Nevotina (40).

Rastet e reja:

-Shkup 570

-Kumanovë 57

-Dibër 8

-Shtip 44

-Prilep 78

-Tetovë 56

-Strugë 28

-Veles 32

-Manastir 53

-Ohër 30

-Kavadar 30

-Gostivar 85

-Gjevgjeli 21

-Strumicë 34

-Kriva Palankë 5

-Radovish 13

-Krushevë 1

-Koçani 28

-Probishtip 10

-Demir Hisar 7

-Makedonski Brod 3

-Berovë 3

-Valandovë 2

-Vinica 11

-Delçevë 9

-Kratovë 3

-Sveti Nikole 12

-Kërçovë 22

-Resnjë 11

-Negotinë 22

Pacientët e shëruar:

-Shkup 407

-Kumanovë 33

-Shtip 32

-Prilep 36

-Tetovë 36

-Strugë 63

-Veles 30

-Manastir 144

-Ohër 52

-Kavadar 27

-Gostivar 19

-Gjevgjeli 10

-Strumicë 19

-Kriva Palankë 7

-Radovish 5

-Krushevë 4

-Koçani 11

-Probishtip 5

-Demir Hisar 3

-Makedonski Brod 2

-Berovë 3

-Valandovë 2

-Vinicë 6

-Delçevë 7

-Kratovë 3

-Sveti Nikole 12

-Kërçovë 72

-Resnje 14

-Negotinë 14

Ndryshe, deri më tani, gjithsej 320.011 teste të për Kovid-19 kryer në Maqedoninë e Veriut. Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 57 451, numri i pacientëve të shëruar është  34 970, numri i atyre që humbën jetën është 1600 dhe numri i rasteve aktive është 20 881.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

 

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close