fbpx

RMV, 15 persona humbën jetën me Kovid-19, 1039 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raportoi se janë regjistruar 1039 persona të infektuar me Kovid-19 në 24 orët e fundit, nga realizimi i 3143 testeve, derisa 15-të pacientë kanë humbur betejën me këtë sëmundje, ndërsa 998 pacientë u shëruan, transmeton Portalb.mk.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se kanë ndërruar jetë 15-të persona të infektuar me Kovid-19: 6 pacientë nga Prilep (65, 65, 69, 69, 69 dhe 72v), një pacient nga Shkupi (73v), Dibër (60v), një pacient nga Velesi (71v), një pacient nga Manastiri (64v), nga Kavadarci (66v), nga Demir Hisar (84v), nga Sveti Nikole (56v), nga Kërçova (55v) dhe një pacient nga Resnja (84v).

Rastet e reja:

 • Shkup-546,
 • Kumanovë-38,
 • Shtip-27,
 • Prilep-83,
 • Tetovë-30,
 • Strugë-24,
 • Veles-25,
 • Manastir-41,
 • Ohër-32,
 • Kavadari-18,
 • Gostivar-48,
 • Gjevgjeli-14,
 • Strumica-9,
 • Kriva Pallanka-5,
 • Radovish-7,
 • Krusheva-4,
 • Probishtip-5,
 • Demir Hisar-6,
 • Makedonski Brod -3,
 • Pehçeva-1,
 • Berova-1,
 • Vallandova-3,
 • Vinica-3,
 • Delçeva-3,
 • Kratova-1,
 • Sveti Nikolla-9,
 • Kërçovë-28,
 • Resnjë-14,
 • Negotinë-11.

Pacientët e shëruar:

 • Shkup-402,
 • Kumanovë-63,
 • Dibër-6,
 • Shtip-43,
 • Prilep-57,
 • Tetovë-72,
 • Veles-86,
 • Kavadari-30,
 • Gostivar-45,
 • Gjevgjeli-19 ,
 • Strumica-40,
 • Kriva Pallanka-9,
 • Radovish-13,
 • Koçani-34,
 • Probishtip-11,
 • Makedonski Brod-1,
 • Berova-4,
 • Vallandova-4,
 • Vinica-14,
 • Kratova-9,
 • Sveti Nikolla-19,
 • Negotinë- 17

Rastet aktive:

• Shkup 24660, aktiv 9985
• Kumanovë 3482, aktiv 915
• Dibër 430, aktiv 80
• Shtip 2466, aktiv 515
• Prilep 2688, aktiv 982
• Tetovë 3579, aktiv 946
• Struga 1306, aktive 442
• Veles 1778, aktiv 709
• Manastir 1765, aktiv 905
• Ohër 1429, aktiv 620
• Kavadari 1077, aktiv 427
• Gostivar 2210, aktiv 795
• Gjevgjeli 672, aktiv 221
• Strumica 1564, aktiv 566
• Kriva Pallanka 398, aktiv 122
• Radovish 394, aktiv 117
• Krushevë 117, aktiv 75
• Koçani 1159, aktiv 290
• Probishtip 327, aktiv 70
• Demir Hisar 179, aktiv 80
• Makedonski Brod 148, aktiv 33
• Pehçeva 95, aktive 24
• Berova 335, aktiv 92
• Vallandova 194, aktiv 71
• Vinica 348, aktive 171
• Delçeva 405, aktiv 181
• Kratova 145, aktiv 62
• Sveti Nikolla 758, aktiv 212
• Kërçovë 1157, aktiv 545
• Resnjë 414, aktiv 176
• Negotina 485, aktiv 282

Ndryshe, deri më tani, gjithsej 316 462 teste të për Kovid-19 kryer në Maqedoninë e Veriut. Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 56 164, numri i pacientëve të shëruar është  33 892, numri i atyre që humbën jetën është 1561 dhe numri i rasteve aktive është 20 711.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/
Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close