fbpx

Do të mbyllet pika kufitare ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë për 24 orë

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut që do planifikojnë të shkojnë në Greqi, duhet të kenë parasysh se 24 orë do të jetë mbyllur pika kufitare në Evzoni, transmeton Portalb.mk.

Pika kufitare në Evzoni do të jetë e mbyllur për shkak të grevës së paralajmëruar nga shërbimi doganor në Greqi.

“Pika kufitare Evzonia do të jetë e mbyllur për çdo lloj të qarkullimit prej orës 05:00 më 24 nëntor deri në orën 05:00 më 25 nëntor”, sqarojnë nga ministria e punëve të brendshme në Maqedoninë e Veriut.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button