fbpx

RMV, benzina lirohet, dizeli shtrenjtohet

Komisioni Rregullotar i Energjetikës ka miratuar vendim për rritjen e çmimit me pakicë të derivateve të naftës, ndërkaq për uljen e çmimit të benzinës, njofton Portalb.mk.

Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-95 do të ulet për gjysmë denari dhe me atë do të jetë 59,50 denarë për litër. Çmimi me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-98 nuk ndryshon dhe do të jetë 61,50 denarë për litër.

Çmimi i eurodizelit do të shtrenjtohet për gjysmë denarë dhe do të jetë 51,50 denarë për litër.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close