fbpx

RMV, rekord: 40 persona humbën jetën me Kovid-19, 591 raste të reja

Nga 1683 teste për Kovid-19 të kryera gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut 591 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona ndërkaq 40 kanë humbur betejën me këtë sëmundje, ndërsa 439 pacientë u shëruan, transmeton Portalb.mk.

U regjistruan 40 raste të vdekjes me Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut, 10 nga Shkupi (66, 66, 76, 61, 51, 72, 52, 83, 49 dhe 84v), 2 nga Kumanova (77 dhe 77v), 3 nga Shtipi (70, 62 dhe 80v), 5 nga Prilepi (63, 62, 66, 54 dhe 64v), një nga Tetova (55v), 2 nga Struga (56 dhe 60v), 3 nga Velesi (70, 51 dhe 89v), 3 nga Manastiri (69, 69 dhe 71v), 2 nga Kavadari (67 dhe 78v), 3 nga Gostivari (71, 65 dhe 81v), një nga Dojrani (56v), një nga Strumica (84v), një nga Krusheva (76v), një nga Sveti Nikole (68v) dhe 2 nga Kërçova (75 dhe 81v).

Rastet e reja në Maqedoninë e Veriut:

 • Shkup-218,
 • Kumanovë-47,
 • Shtip-21,
 • Prilep-26,
 • Tetovë-28,
 • Strugë-2,
 • Veles-24,
 • Manastir-36,
 • Ohër-2,
 • Kavadar-9,
 • Gostivar-46,
 • Strumica-22,
 • Kriva Pallanka-4,
 • Radovish-1,
 • Krushevë-2,
 • Koçani-9,
 • Probishtip-3,
 • Demir Hisar-1,
 • Makedonski Brod-1,
 • Pehçevë-1,
 • Berovë-1,
 • Vallandovë-5,
 • Vinica-10,
 • Delçeva-5,
 • Kratova-1,
 • Sveti Nikolla-16,
 • Kërçovë-29,
 • Resnjë-6,
 • Negotinë-15.

Pacientët e shëruar në Maqedoninë e Veriut:

 • Shkupi-102,
 • Shtip-22,
 • Prilep-42,
 • Tetovë-49,
 • Strugë-21,
 • Veles-36,
 • Ohër-51,
 • Kavadar-22,
 • Gostivar-2,
 • Gjevgjeli-2,
 • Strumica-33,
 • Kriva Pallanka-6,
 • Radovish-2,
 • Koçani-20,
 • Probishtip-5,
 • Pehçeva-1,
 • Berova-5,
 • Sveti Nikolla-4,
 • Negotina-14.

Rastet aktive në Maqedoninë e Veriut:

• Shkup 20849, aktiv 8614
• Kumanovë 3101, aktiv 890
• Dibër 418, aktiv 102
• Shtip 2199, aktiv 509
• Prilep 2180, aktiv 879
• Tetovë 3181, aktiv 1032
• Struga 1097, aktiv 289
• Veles 1469, aktiv 762
• Manastir 1381, aktiv 731
• Ohri 1157, aktiv 486
• Kavadari 895, aktiv 404
• Gostivar 1788, aktiv 605
• Gjevgjeli 573, aktiv 221
• Strumica 1379, aktive 637
• Kriva Pallanka 333, aktiv 104
• Radovish 344, aktiv 128
• Krusheva 70, aktive 39
• Koçani 1031, aktiv 320
• Probishtip 294, aktiv 94
• Demir Hisar 148, aktiv 69
• Makedonski Brod 131, aktiv 27
• Pehçeva 87, aktive 26
• Berova 285, aktiv 77
• Vallandova 142, aktiv 49
• Vinica 287, aktiv 133
• Delçeva 353, aktiv 168
• Kratova 128, aktiv 82
• Sveti Nikolla 663, aktiv 195
• Kërçovë 969, aktiv 445
• Resnjë 349, aktiv 135
• Negotinë 355, aktiv 236

Ndryshe, gjithsej 291,872 teste për Kovid-19 janë kryer në shtetin tonë nga fillimi i pandemisë deri sot, numri i të diagnostikuarve me virusin korona nga fillimi është 47,636 prej të cilëve 27,803 janë shëruar ndërsa jetën e kanë humbur 1345 persona. Në Maqedoninë e Veriut kemi 18 488 raste aktive.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close