fbpx

RMV, 14 persona kanë ndërruar jetë dhe 1.285 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët e fundit nga 3.404 testime janë regjistruar 1.285 raste të reja me virusin korona, 176 janë shëruar, ndërkaq 14 të tjerë kanë ndërruar jetë. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 38.782, të shëruarve në 23.011, të vdekurve në 1.110, ndërkaq momentalisht ka 14.661 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë 14 persona, një pacientë nga Shkupi (52), një nga Manastiri (75), dy nga Kërçova (66 dhe 71), një nga Kriva Pallanka (47), një nga Shtipi (62), një nga Shën Nikolli (76) një nga Radovishi (66), katër pacientë nga Tetova (63, 50, 66 dhe 82), një nga Gostivari (78) dhe një nga Kavadari (21). Të gjithë pacientët kanë ndërruar jetë në spital”, njoftuan nga ministria.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 522
 • Prilep  79
 • Tetovë  73
 • Veles 63
 • Manastir 57
 • Gostivar  54
 • Shtip  46
 • Kavadar  46
 • Kërçovë 44
 • Ohër  40
 • Kumanovë  43
 • Strumicë 36
 • Negotinë  27
 • Strugë  25
 • Koçan 22
 • Shën Nikollë 18
 • Gjevgjeli 17
 • Radovish 13
 • Vinicë 11
 • Dellçevë 11
 • Kriva Pallankë 8
 • Demir Hisar 5
 • Berovë  5
 • Makedonski Brod 4
 • Resnjë 4
 • Dibër 3
 • Vallandovë  3
 • Kratovë  3
 • Probishtip  2
 • Krushevë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 162
 • Kumanovë  5
 • Ohër  3
 • Shtip 2
 • Dibër  1
 • Gjevgjeli  1
 • Strumicë  1
 • Demir Hisar  1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

Shkup 16924, aktiv 6732
• Tetovë 2670, aktiv 890
• Kumanovë 2615, aktiv 641
• Shtip 1931, aktiv 424
• Prilep 1765, aktiv 798
• Gostivari 1436, aktiv 393
• Veles 1120, aktiv 672
• Strumica 1182, aktive 649
• Manastir 996, aktiv 495
• Struga 929, aktive 186
• Ohër 924, aktiv 397
• Koçani 858, aktiv 266
• Kërçovë 724, aktiv 286
• Kavadar 708, aktiv 367
• Sveti Nikollë 543, aktiv 125
• Gjevgjeli 478, aktiv 215
• Dibër 376, aktiv 74
• Radovishi 296 aktiv 115
• Dellçevë 299, aktiv 144
• Resnjë 284, aktiv 90
• Kriva Pallanka 279, aktiv 125
• Probishtip 248, aktiv 94
• Berovë 236, aktiv 60
• Negotinë 232, aktiv 145
• Vinicë 224, aktive 107
• Makedonski Brod 115, aktiv 15
• Vallandovo 117, aktiv 36
• Demir Hisari 104, aktiv 34
• Kratovë 90, aktiv 59
• Pehçevë 60, aktiv 4
• Krusheva 46, aktive 23

Në 24 orët e fundit janë bërë 3.404 teste, ndërkaq nga fillimi i pandemisë janë bërë 268.932 teste.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close