fbpx

KOVID-19, RMV i kaloi 1.000 vdekje – 865 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët e fundit nga 2.449 testime janë regjistruar 865 raste të reja me virusin korona, 359 janë shëruar, ndërkaq 10 të tjerë kanë ndërruar jetë. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 32.436, të shëruarve në 21.090, të vdekurve në 1.004, ndërkaq momentalisht ka 10.342 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë 4 pacientë nga Shkupi (67, 58, 64 dhe 76-vjeç), dy nga Prilepi (70 dhe 73-vjeç), një 52-vjeçar nga Manastiri, një 77-vjeçar nga Ohri, një 48-vjeçar nga Koçani dhe një 76-vjeçar nga Probishtipi”, informon Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 397
 • Tetovë 95
 • Veles 44
 • Strumicë 37
 • Shtip 34
 • Manastir 31
 • Gostivar 30
 • Prilep 29
 • Kavadar 26
 • Kumanovë 22
 • Ohër 21
 • Koçan 17
 • Kërçovë 15
 • Strugë 7
 • Probistip 7
 • Radovish 6
 • Vinicë 6
 • Dellçevë 6
 • Kriva Pallankë 5
 • Resnjë 5
 • Berovë 4
 • Kratovë 4
 • Sveti Nikole 4
 • Negotinë 4
 • Gjevgjeli 4
 • Dibër 2
 • Demir Hisar 2
 • Makedonski Brod 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 125
 • Tetovë 34
 • Koçani 32
 • Strumicë 30
 • Dellçevë 24
 • Kumanovë 24
 • Dibër 14
 • Shtip 12
 • Prilep 9
 • Manastir 9
 • Gjevgjeli 7
 • Sveti Nikole 5
 • Kërçova 5
 • Vinicë 5
 • Veles 4
 • Gostivar 4
 • Radovish 4
 • Vallandovë 3
 • Kavadar 2
 • Kriva Pallank 2
 • Berovë 2
 • Strugë 1
 • Probishtip 1
 • Resnjë 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 14028, aktiv 4862
 • Kumanovë 2333, aktiv 435
 • Tetovë 2294, aktiv 609
 • Shtip 1715, aktiv 301
 • Prilep 1376, aktiv 510
 • Gostivar 1245, aktiv 238
 • Strumicë 993, aktiv 560
 • Strugë 840, aktive 121
 • Veles 816, aktiv 420
 • Ohër 736, aktiv 270
 • Koçan 735, aktiv 213
 • Manastir 727, aktiv 298
 • Kërçovë 594, aktive 189
 • Kavadar 538, aktiv 235
 • Sveti Nikole 490, aktiv 89
 • Gjevgjeli 403, aktiv 189
 • Dibër 347, aktiv 55
 • Dellçevë 262, aktiv 107
 • Resnjë 253, aktiv 68
 • Kriva Pallankë 247, aktiv 95
 • Radovish 244, aktiv 84
 • Berovë 215, aktiv 52
 • Probishtip 209, aktiv 71
 • Vinicë 187, aktiv 71
 • Negotinë 162, aktiv 87
 • Vallandovë 108, aktiv 39
 • Makedonski Brod 105, aktiv 9
 • Demir Hisar 86, aktiv 20
 • Pehçevë 60, aktive 8
 • Kratovë 58, aktiv 28
 • Krushevë 30, aktive 9

Në 24 orët e fundit janë bërë 2449 teste, ndërkaq nga fillimi i pandemisë janë bërë 251.848 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button