fbpx

Deputetja e LSDM-së Sllavjanka Petrovska pozitive me KOVID-19

Deputetja e LSDM-së Sllavjanka Petrovska, e cila ishte zëvendësministre shtesë e ministrisë së brendshme në qeverinë teknike, njoftoi se ishte pozitive për virusin korona, transmeton Portalb.mk.

“Këtë pasdite, papritmas pata ethe dhe temperature derisa isha në një seancë të Kuvendit. Unë u testova këtë pasdite dhe, për fat të keq, rezultati është pozitiv. Ditët e kaluara kam pasur lëvizje të kufizuar dhe frekuentim fizik në takime, ku gjithmonë kam mbajtur një maskë mbrojtëse. Unë ndoqa rregullat, por është e qartë se kishte një moment pakujdesie. Ju lutemi kini kujdes, spitalet janë të mbipopulluara, mjekët janë të lodhur dhe ne jemi lehtësisht të prekshëm,” shkroi Petrovska në Facebook.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button