fbpx

Dashuria nuk ekziston për të na lumturuar

Dashuria nuk ekziston për të na lumturuar, por për të na treguar se sa e madhe është aftësia jonë për t’i bërë ballë dhimbjes.

Hermann Hesse, poet, romancier dhe piktor zviceran me origjinë gjermane.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button
Close