fbpx

RMV, 14 persona ndërruan jetë, 404 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1524 testime për KOVID-19, ndërkaq 404 persona kanë rezultuar pozitiv. 14 pacientë kanë ndërruar jetë, ndërkaq 182 të tjerë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 26.394, të shëruarve në 18.430, të vdekurve në 897 , ndërkaq momentalisht ka 7.067 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“kanë ndërruar jetë 14 persona, një nga Shkupi (80 vjeç), një pacient 66-vjeçar nga Struga, një 59-vjeçar nga Tetova, një 68-vjeçar nga Manastiri, një 76 dhe 66 vjeçar nga Kumanova, një 65 vjeçar nga Kriva Pallanka, një 51 vjeçar nga Gjevgjelia, një pacient 83 vjeçar nga Koçani, një 52 dhe 83 vjeçar nga Resnja, një 67 vjeçar nga Vinica, një 67 vjeçar nga Berova dhe një pacient 77-vjeçar nga Prilepi.”, informojnë nga Ministria.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup-172
 • Kumanovë-15
 • Dibër-4
 • Shtip-8
 • Prilep-25
 • Tetovë-41
 • Struga-4
 • Veles-6
 • Manastir-4
 • Ohër-11
 • Kavadar-5
 • Gostivar-20
 • Gjevgjeli-9
 • Strumicë-29
 • Kriva Pallanka-2
 • Koçan-18
 • Probishtip-3
 • Berovë-6
 • Vinicë -2
 • Dellçevë-4
 • Sveti Nikole-2
 • Kërçovë-3
 • Resnjë-2
 • Negotinë-9

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup-107
 • Kumanovë-4
 • Shtip-9
 • Prilep-10
 • Tetovë-11
 • Strugë-4
 • Manastir-3
 • Ohër-1
 • Gostivar-1
 • Gjevgjeli- 5
 • Strumica-4
 • Radovish-6
 • Koçan-6
 • Probishtip-1
 • Makedonski Brod-1
 • Pehçevë-2
 • Valandovo-3
 • Sveti Nikole-1
 • Kërçovë-3

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

• Shkup 11201, aktiv 3388
• Kumanovë 2095, aktiv 310
• Dibër 319, aktiv 57
• Shtip 1529, aktiv 190
• Prilep 1054, aktiv 302
• Tetovë 1897, aktiv 395
• Struga 771, aktiv 80
• Veles 488, aktiv 136
• Manastir 525, aktiv 171
• Ohri 593, aktiv 159
• Kavadar 411, aktiv 158
• Gostivar 1096, aktiv 140
• Gjevgjeli 317, aktiv 169
• Strumica 705, aktiv 419
• Kriva Palanka 201, aktiv 74
• Radovish 199, aktiv 74
• Krushevë 21, aktiv 1
• Koçan 632, aktiv 210
• Probishtip 155, aktiv 25
• Demir Hisar 71, aktiv 10
• Makedonski Brod 98, aktiv 3
• Pehçevë 57, aktive 9
• Berovë 185, aktiv 49
• Valandovë 92, aktiv 42
• Vinicë 162, aktive 58
• Delçevë 226, aktiv 128
• Kratovë 34, aktiv 8
• Sveti Nikole 447, aktiv 69
• Kërçova 475, aktiv 122
• Resnjë 222, aktiv 53
• Negotinë 116, aktiv 58

Në 24 orët e fundit janë bërë 1524 teste, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë gjithsej 233.137 teste.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button