fbpx

RMV, 4 persona ndërruan jetë, 408 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2140 testime për KOVID-19, ndërkaq 408 persona kanë rezultuar pozitiv. 3 pacientë kanë ndërruar jetë, ndërkaq 280 të tjerë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 24.196, të shëruarve në 17.672, të vdekurve në 850, ndërkaq momentalisht ka 5.674 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë 4 persona, dy nga Shkupi (64 dhe 77 vjeç), një pacient 59-vjeçar nga Resnja dhe një pacient 76 vjeçar nga Manastiri”, raportojnë nga Ministria.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 227
 • Gostivar 2
 • Kumanovë 12
 • Strumicë 18
 • Berovë 2
 • Prilep 4
 • Tetovë 34
 • Strugë 5
 • Veles 15
 • Manastir 10
 • Ohër 23
 • Koçan 4
 • Demir Hisar 4
 • Shtip 15
 • Pehçevë
 • Kavadar 4
 • Probishtip 2
 • Dellçevë 1
 • Sveti Nikollë 3
 • Kërçovë 6
 • Resnje 1
 • Negotinë 2
 • Kriva Pallankë 6
 • Vinicë 1
 • Radovish 7
 • Vallandovë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup148
 • Kumanovë 3
 • Tetovë 18
 • Shtip 17
 • Gostivar 3
 • Prilep 16
 • Strugë 4
 • Strumicë 12
 • Koçan 3
 • Ohër 3
 • Manastir 8
 • Veles 4
 • Sveti Nikole 2
 • Kërçovë 4
 • Kavadar 8
 • Gjevgjeli 9
 • Kriva Pallankë 6
 • Radovish 2
 • Berovë 1
 • Probishtip 4
 • Negotinë 1
 • Vallandovë 2
 • Kratovë 2

Në 24 orët e fundit janë bërë 2140 teste, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë gjithsej 223.922 teste.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close