fbpx

RMV, 12 persona ndërruan jetë, prej 771 testimeve 161 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 771 testime për KOVID-19, ndërkaq 161 persona kanë rezultuar pozitiv. 7 pacientë kanë ndërruar jetë, ndërkaq 154 të tjerë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 23.778, të shëruarve në 17.392, të vdekurve në 846, ndërkaq momentalisht ka 5.550 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“kanë ndërruar jetë 12 persona, 7 nga Shkupi (56, 86, 71, 57, 41 dhe 82-vjeç), një pacient 67-vjeçar nga Struga, një 85-vjeçar nga Tetova, një 68-vjeçar nga Manastiri, një 56-vjeçar nga Kavadari dhe një pacient 63-vjeçar nga Prilepi. Të gjithë pacientët kanë ndërruar jetë në kushte spitalore”, informojnë nga Ministria.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 90
 • Gostivar 15
 • Kumanovë 11
 • Strumicë 8
 • Berovë 6
 • Prilep 6
 • Tetovë 5
 • Veles 4
 • Koçan 3
 • Shtip 2
 • Kavadar 2
 • Probishtip 2
 • Dellçevë 2
 • Kërçovë 2
 • Kriva Pallankë 1
 • Radovish 1
 • Vallandovë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 62
 • Koçan 12
 • Strumicë 10
 • Tetovë 7
 • Kumanovë 6
 • Probishtip 6
 • Prolep 6
 • Kavadar 5
 • Gostivar 5
 • Radovish 4
 • Shtip 4
 • Vallandovë 4
 • Strugë 4
 • Veles 3
 • Berovë 3
 • Ohër 3
 • Manastir 2
 • Gjevgjeli 2
 • Pehçevë 2
 • Sveti Nikole 2
 • Kërçovë 2

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 9942, aktiv 2674
 • Kumanovë 1986, aktiv 225
 • Tetovë 1727, aktiv 288
 • Shtip 1446, aktiv 159
 • Gostivar 1040, aktiv 104
 • Prilep 931, aktiv 226
 • Strugë 749, aktive 75
 • Strumicë 588, aktive 358
 • Koçan 569, aktiv 195
 • Ohër 510, aktiv 86
 • Manastir 466, aktiv 151
 • Veles 433, aktiv 97
 • Sveti Nikole 424, aktiv 58
 • Kërçovë 418, aktiv 78
 • Kavadar 323, aktiv 85
 • Dibër 309, 50 aktive
 • Gjevgjeli 267, aktiv 141
 • Dellçevë 212, aktiv 116
 • Resnjë 201, aktiv 38
 • Kriva Pallankë 178, aktiv 62
 • Radovish 172, aktiv 70
 • Berovë 170, aktiv 44
 • Vinicë 150, aktiv 49
 • Probishtip 141, aktiv 20
 • Makedonski Brod 98, aktiv 4
 • Negotinë 86, aktiv 32
 • Vallandovë 83, aktiv 47
 • Demir Hisar 65, aktiv 4
 • Pehçevë 53, aktive 7
 • Kratovë 31, aktiv 7
 • Krushevë 20, 0 aktiv

Në 24 orët e fundit janë bërë 771 teste, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë gjithsej 221.782 teste.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close