fbpx

RMV, në mesnatë do të lirohet çmimi i benzinës

Komisioni Rregullator i Energjetikës miratoi vendim me të cilin do të ulet çmimi me pakicë i benzinës, ndërkaq çmimi i dizelit dhe vajit ekstra të lehtë mbetet i njëjtë, njofton Portalb.mk.

Prej sonte në mesnatë, çmimet me pakicë të “eurosuper BS-95” dhe “eurosuper BS-98” do të zvogëlohen për gjysmë denari për një litër në krahasim me çmimet aktuale të benzinave.

  • Eurosuper BS-95 do të kushtojë 59 denarë për litër
  • Eurosuper BS-98 do të kushtojë 61 denarë për litër
  • Eurodizel do të kushtojë 50,50 denarë për litër

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button