fbpx

Dy gjera më kanë befasuar gjithmonë

“Dy gjera më kanë befasuar gjithmonë: inteligjenca e kafshëve dhe shtazëria e njerëzve.”

 

Flora Tristan – Aktiviste dhe shkrimtare franceze. Ajo vlerësohet për kontributin e saj përmes aktiviteteve për të drejtat e grave. Në moshën 41 vjeçare ndërroi jetë në qytetin e lindjes, në Bordo.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button