fbpx

RMV, 6 persona me KOVID-19 ndërruan jetë, 438 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona me KOVID-19, 438 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 191 janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 22.607, të shëruarve në 16.949, të vdekurve në 821, ndërkaq për momentin ka 4.837 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Në spital kanë ndërruar jetë 6 pacientë, tre nga Shkupi (75, 89 dhe 66 vjeç), Kriva Pallanka (62 vjeç), Strumica (64vjeç) dhe një pacient nga Shtipi (78 vjeç)”, raportojnë nga Ministria.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 200
 • Kumanovë 21
 • Tetovë 27
 • Shtip 17
 • Dibra 1
 • Gostivar 2
 • Prilep 13
 • Koçan 15
 • Ohër 16
 • Strumicë 30
 • Shën Nikollë 3
 • Manastir 18
 • Veles 7
 • Kërçovë 9
 • Kavadar 9
 • Gjevgjeli 10
 • Dellçevë 5
 • Resnjë 5
 • Kriva Pallankë 6
 • Radovish 6
 • Vinicë 3
 • Probishtip 1
 • Pehçevë 3
 • Valandovë 3
 • Negotinë 5
 • Kratovë 1
 • Berovë 2

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 85
 • Kumanovë 12
 • Tetovë 10
 • Shtip 9
 • Dibra 1
 • Gostivar 5
 • Prilep 7
 • Koçan 21
 • Shën Nikollë 5
 • Manastir 4
 • Kërçovë 2
 • Kavadar 7
 • Gjevgjeli 4
 • Dellçevë 1
 • Resnjë 2
 • Kriva Pallankë 1
 • Berovë 6
 • Radovish 5
 • Vinicë 2
 • Probishtip 1
 • Negotinë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 2306 teste, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 216.541 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button