fbpx

RMV, 9 persona me KOVID-19 ndërruan jetë, 445 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 9 persona me KOVID-19, 445 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 194 janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 21.636, të shëruarve në 16.591, të vdekurve në 809, ndërkaq për momentin ka 4.236, njofton Portalb.mk.

“Në spital kanë ndërruar jetë 9 pacientë, dy nga Shkupi (72 dhe 62 vjeç), një nga Kumanova (66 vjeç), dy nga Struga (58 dhe 65 vjeç), një nga Strumica (80 vjeç), një nga Kriva Pallanka (83 vjeç), një nga Probishtipi (60 vjeç) dhe një nga Sveti Nikolla (65 vjeç)”, raportojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 249
 • Kumanovë 12
 • Tetovë 16
 • Shtip 13
 • Gostivar 12
 • Prilep 25
 • Strugë 7
 • Koçan 6
 • Ohër 12
 • Strumicë 36
 • Shën Nikollë 4
 • Manastir 14
 • Veles 7
 • Kërçovë 6
 • Kavadar 3
 • Gjevgjeli 2
 • Dellçevë 2
 • Resnjë 1
 • Kriva Pallankë 5
 • Berovë 2
 • Radovish 7
 • Vinicë 3
 • Probishtip 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 77
 • Kumanovë 15
 • Tetovë 11
 • Shtip 11
 • Gostivar 12
 • Prilep 7
 • Strugë 1
 • Koçan 18
 • Strumicë 14
 • Shën Nikollë 2
 • Manastir 5
 • Veles 1
 • Kërçovë 1
 • Gjevgjeli 2
 • Berovë 5
 • Radovish 3
 • Vinicë 2
 • Probishtip 2
 • Vallandovë 4
 • Pehçevë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 2441 teste, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 211.790 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close