fbpx

Kalamaras: Do të punoj edhe në “Axhibadem Sistina” dhe në SPQ “8 Shtatori”

Shefja e repartit për sëmundje infektive në SPQ “8 Shtatori” Particia Kalamaras përmes një postimi në profilin e saj në Fejsbuk ka informuar se do të qëndrojë në spital, dhe se paralelisht do të punojë edhe në “Axhibadem Sistina”, në luftën me virusin korona, njofton Portalb.

“Para së gjithash dua t’u falënderohem për urime dhe dëshirat e bukura. Për momentin ende jam konsultant në ‘Axhibadem Sistina’. Dua publikisht t’u falënderohem z. Jordan Kamçev dhe z. Gyn për mbështetjen për shëndetin publik, si dhe për mirëkuptimin e ministrit tonë të Shëndetësisë dhe drejtorin e SPQ ‘8 Shtatori’. Do të punojë në të dy institucionet së bashku me gjithë ekupin. Sinqerisht i luten Zotit të më japë forcë mua dhe gjithë personeliz shëndetësor që ta kalojmë këtë betejë”, ka shkruar Kalamaras.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button