fbpx

Kallxo.com: Mediumet e Kosovës gabimisht identifikuan një oficer policie gjatë arrestimeve në Karaçevë

Në një operacion të madh nga inspektorati policor në Karaçevë, Kosovë, u arrestuan 12 policë. Arrestimet e oficerëve të policisë u bënë me dyshimin se ata ndihmuan në funksionimin e kazinove të paligjshme në zonën e Karaçevës. Lista e oficerëve të policisë të arrestuar po qarkullonte në rrjetet sociale, shkruan Vërtetmatësi

Shërbimi për verifikimin e fakteve në Kosovë – Kallxo.com kontrolloi listën e publikuar nga portale të tilla si “Indeksonline”, “Signal”, “Insajderi” dhe të RTK-së në të cilin thuhet se polici Selami Kastrati është arrestuar .

Në një deklaratë për Kallxo.com, vajza e oficerit të policisë Kastrati, Krenare Kastrati mohon këtë lajm.

Në lajmet e botuara në lidhje me listën e oficerëve të policisë të arrestuar në Karaçevë, prindi im – Selami Kastrati – përmendet gjithashtu padrejtësisht! Selami Kastrati është një oficer policie në zonën kufitare të Karaçevës, por ai nuk është i përfshirë në çështjen e fundit, aq më pak të jetë arrestuar. Unë, si vajza e tij, dhe të gjithë ne si anëtarë të familjes jemi jashtëzakonisht të indinjuar nga kjo shpërndarje e dezinformatave”,  tha Krenare Kastrati.

Lidhur me këtë rast, Kallxo.com gjithashtu kontaktoi Inspektoratin Policor të Kosovës. Ata mohuan lajmin se oficeri i policisë Selami Kastrati u arrestua në këtë aksion. Prandaj, këtë informacion në mediat e Kosovës, Kallxo.com e vlerësoi si të rremë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close