fbpx

RMV: Ministrat sot do të nënshkruajnë kodeks për sjellje etike

Në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut ministrat sot do të nënshkruajnë kodeks për sjellje etike, edhe atë në mes anëtarëve të Qeverisë dhe bartësve të funksioneve publike të emëruar nga Qeveria, shkruan Portalb.mk.

Nënshkrimi i dokumentit do të bëhet në seancën e sotme qeveritare e cila duhet të filloje rreth orës 12:00.

Sipas lajmërimit, ngjarja do të transmetohet drejtpërdrejtë, ndërkaq fjalë në kuvend do të ketë kryeministri Zoran Zaev dhe zëvendës kryeministri për luftën kundër korrupsionit, Lupço Nikolovski.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button