fbpx

RMV, 4 persona me Kovid-19 ndërruan jetë – 48 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut ketër persona kanë ndërruar jetë, 48 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 61 të tjerë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i rasteve në RMV ka arritur në 17,674, të shëruarve në 14,642, të vdekurve në 729, ndërkaq për momentin ka 2.303 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë 2 pacientë nga Shkupi (73 dhe 62), Kumanovë (69) dhe Tetovë (72)”, informon Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 20
 • Koçan 9
 • Strumicë 4
 • Kumanovë 3
 • Prilep 3
 • Vinicë 2
 • Shën Nikollë 2
 • Dibër 1
 • Tetovë 1
 • Probishtip 1
 • Pehçevë 1
 • Dellçevë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup  21
 • Strugë 6
 • Koçan 6
 • Tetovë  5
 • Gostivar 4
 • Kumanovë 3
 • Radovish 3
 • Shtip 2
 • Gjevgjeli 2
 • Kriva Pallankë 2
 • Probishtip 2
 • Vinicë 2
 • Manastir 1
 • Shën Nikollë 1
 • Kërçovë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 387  testime, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 185.708 testime.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close