fbpx

RMV, 3 persona me Kovid-19 ndërruan jetë – 148 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut tre persona kanë ndërruar jetë, 148 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 65 të tjerë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i rasteve në RMV ka arritur në 17,629, të shëruarve në 14,581, të vdekurve në 725, ndërkaq për momentin ka 2.323 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë një 62-vjeçar nga Prilepi, një 87-vjeçar nga Koçani dhe 64-vjeçar nga Gostivari”, thonë nga Ministria.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 50
 • Kumanovë 4
 • Dibër 2
 • Shtip 2
 • Prilep 9
 • Tetovë 11
 • Veles 2
 • Manastir 6
 • Kavadarci 6
 • Gostivar 3
 • Gjevgjeli 1
 • Strumica 6
 • Kriva Pallankë 3
 • Radovish 1
 • Koçani 18
 • Berovë 11
 • Vallandovë 1
 • Sveti Nikole 6
 • Kërçovë 5
 • Negotinë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 15
 • Kumanovë 5
 • Shtip 6
 • Prilep 3
 • Tetovë 3
 • Strugë 2
 • Veles 1
 • Manastir 4
 • Ohër  5
 • Kavadar 1
 • Gostivar 6
 • Strumicë 4
 • Kriva Pallankë 2
 • Radovish 2
 • Koçan 6

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.224  testime, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 185,321 testime

.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close