fbpx

Përfundoi aksioni i EULEX-it, Gucati dhe Haradinaj u arrestuan për pengim të drejtësisë

Ka përfunduar bastisja e EULEX-it në zyret e OVL të UÇK-së, transmeton Koha.net.

Sekretari i OVL të UÇK-së Faton Klinaku, u ka thënë medieve të premten mbrëma se bastisja ka zgjatur aq shumë, shkaku i kontrollimit të dokumentacioneve.

“I kanë marrë disa shtëpiza të kompjuterëve. Përveç shtëpizës i kanë marrë edhe xhirimet e kamerave”, ka thënë ai.

Ndërkohë, avokati Tomë Gashi ka thënë se ajo që më së paku është dashur të ndodhë tani është që tani kemi të arrestuar dhe janë duke u transferuar në Hagë.

Ai ka thënë se arsyeja e arrestimit të Gucatit dhe Haradinajt është pengimi i drejtësisë.

Ndërkaq, anëtarët e kryesisë së OVL të UÇK-së po përgatiten për ta mbajtur një mbledhje tjetër sonte, pas përfundimit të aksionit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button