fbpx

RMV, 9 persona me KOVID 19 ndërruan jetë – 143 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut nëntë persona kanë ndërruar jetë, 143 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 110 të tjerë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i rasteve në RMV ka arritur në 17.343, të shëruarve në 14.422, të vdekurve në 721, ndërkaq për momentin ka 2.200 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë 9 persona, një pacient (70), dy pacientë nga Strumica (67), një pacient nga Ohri (48), nga Gostivari (64), dy pacientë (64), dy pacientë nga Tetova (70 dhe 71) dhe dy nga Kumanova (68 dhe 77)”, njoftuan nga ministria

 Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 43
 • Kumanovë 16
 • Koçan 15
 • Strumicë  11
 • Prilep 9
 • Tetovë  6
 • Gostivar  6
 • Sveti Nikollë  5
 • Gjevgjeli  4
 • Shtip  4
 • Veles 3
 • Kavadar  3
 • Vallandovë 3
 • Dellçevë  3
 • Vinicë 2
 • Kërçovë 2 
 • Strugë  2
 • Ohër 2
 • Radovish 1
 • Probishtip 1
 • Pehçevë 1
 • Negotinë  1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 42
 • Kumanovë 14
 • Prilep 11
 • Tetovë  8
 • Ohër 6
 • Strugë 5
 • Manastir  3
 • Strumicë  3
 • Koçan  3
 • Shën Nikollë  3
 • Gostivar  2
 • Dellçevë  2
 • Veles 1
 • Kavadar  1
 • Gjevgjeli 1
 • Radovish  1
 • Probishtip 1
 • Pehçevë  1
 • Berovë 1
 • Kratovë  1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.504testime, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë  182.538 testime.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close