fbpx

Tërmeti lëkund sërish Shqipërinë

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar këtë pasdite në vend. Sipas të dhënave të fundit lëkundja ka qenë 3.5 i shkallës Rihter, transmeton ABC.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 36 km në jug të Tiranës, 10 km në veri-perëndim të Lushnjes.

Pak pas mesnate, rreth orës 01:25 minuta në vend u regjistrua një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.5 të shkallës riter.

Tërmeti ishte me thellësi 20 kilometra dhe me epiqendër në Cërrik.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close