fbpx

RMV, 2 persona me KOVID 19 ndërruan jetë – 152 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut dy persona kanë ndërruar jetë, 152 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 126 të tjerë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i rasteve në RMV ka arritur në 17.200, të shëruarve në 14.312, të vdekurve në 712, ndërkaq për momentin ka 2.176 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë një 77-vjeçar nga Ohri dhe një 62-vjeçar nga Radovishi”, thonë nga Ministria.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 58
 • Koçan 18
 • Strumicë 14
 • Gjevgjeli 6
 • Strugë 6
 • Shtip 5
 • Kumanovë 5
 • Tetovë 5
 • Manastir 5
 • Prilep 4
 • Berovë 4
 • Vallandovë 4
 • Dellçevë 3
 • Sveti Nikole 3
 • Ohër 3
 • Kërçovë 2
 • Dibër 2
 • Kavadar 2
 • Gostivar 1
 • Probishtip 1
 • Veles 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 32
 • Kumanovë 17
 • Gjevgjeli 15
 • Prilep 7
 • Tetovë 7
 • Koçan 7
 • Strugë 6
 • Strumicë 5
 • Pehçevë 5
 • Veles 4
 • Vinicë 3
 • Ohër 2
 • Berovë 2
 • Kriva Pallankë 2
 • Probishtip 1
 • Gostivar 1
 • Manastir 1
 • Dellçevë 1
 • Kratovë 1
 • Sveti Nikole 1
 • Kërçovë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.630 testime, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 181.034 testime.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close