fbpx

KF Shkëndija nga Tetova luan kundër Tottenham sot në Shkup

Ekipi nga Tetova, Shkëndija, sot në ora 20:00 në stadiumin e kryeqytetit të RMV-së do të ndeshet me ekipin e njohur botërisht, Totenhem, kjo në rundën e tretë të kualifikimit të Ligës Evropiane, shkruan Portalb.mk.

Sipas disa medieve angleze, menaxherin Murinjo do të jetë sulmues së bashku me Hari Kejn, kurse në ofanzivë do të jetë Son apo Lamela me Dele Ali dhe Bergvajn.

Trajneri i KF Shkëndija, Ernest Gjoka, do të duhet të realizoje strategji pa Armend Alimin, i cili mori karton të kuq lojën e fundit me Botoshani. Në listën e tij janë Dita, Totre, Ahmedi, Zejnullai etj.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button