fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Pasdite do të ketë reshje të shiut dhe bubullima. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 21 deri 29 gradë celcius.

Edhe gjatë ditëve të ardhshme pritet të ketë mot jostabil, me vranësira, reshje të shiut dhe erë.

 

Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close