fbpx

​Grenell tha se është bërë progres i madh këtë javë në Prishtinë dhe Beograd

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump, për dialogun Richard Grenell, ka shkruar për takimet që ka pasur në Kosovë dhe Serbi në kuadër të implementimit të marrëveshjes ekonomike të arritur më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë.

Grenell i ka quajtur takimet në Kosovë dhe Serbi si progres të jashtëzakonshëm, transmeton Telegrafi.

“Liderët e Odave Ekonomike të Serbisë dhe Kosovës krah për krah, teksa zotohen se do të punojnë bashkë për implementimin e marrëveshjes historike të ndërmjetësuar nga Trump. Progres i jashtëzakonshëm këtë javë në Prishtinë dhe Beograd”, ka shkruar Grenell në Twitter.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close