fbpx

Vetëizolohet presidenti i Këshillit Evropian

Takimi i posaçëm i Këshillit Evropian që ishte planifikuar për 24 dhe 25 Shtator është shtyrë për 1 dhe 2 Tetor pasi presidenti Charles Michel është vetëizoluar, transmeton OraNews.

Barend Leyts, Zëdhënësi i Presidentit të Këshillit Evropian, tha përmes një postimi në Twitter se Michel ishte izoluar, pasi një nga oficerët e tij të sigurisë kishte rezultuar pozitiv për COVID-19.

Takimi i KE do të zhvillohet për të diskutuar në lidhje me sanksionet e mundshme ndaj Bjellorusisë dhe Turqisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button