fbpx

Covid – 19 në RMV, 5 persona kanë ndërruar jetë, 88 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit 5 persona të infektuar me korona virus kanë humbur jetën, ndërkohë janë regjistruar 88 raste të reja dhe 135 pacientë të shëruar. me koronavirusin e ri. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 14.084, të shëruarve në 16.867, të vdekurve në 705, ndërkaq për momentin në vend ka 2.078 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë 5 persona, një pacient nga Tetovë (53), një nga Gostivari (60), një nga Prilepi (57), një nga Struga (60 dhe një pacientë nga Manastiri (60)”, informuan nga ministria.

 Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 45
 • Prilep 7
 • Strumicë 7
 • Tetovë 6
 • Kumanovë 4
 • Ohër 3
 • Strugë 3
 • Koçanë 3
 • Manastir 2
 • Kriva Palankë 2
 • Kërçovë 2
 • Shtip 1
 • Gostivar 1
 • Makedonski Brod1
 • Vinicë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 42
 • Kumanovë 17
 • Prilep 16
 • Tetovë 10
 • Gostivar 10
 • Shtip 7
 • Kriva Palankë 5
 • Ohër 4
 • Gjevgjeli 4
 • Koçanë 4
 • Kërçovë 3
 • Kratovë 1
 • Manastir 2
 • Radovish 2
 • Probishtip 2
 • Pehçevë 2
 • Sveti Nikolë 2
 • Resnje1
 • Veles 1

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1618 teste për COVID-19 ndërsa deri më tani janë kryer gjithsej 177.635 teste.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close