fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në orët e pasditës do të ketë kushte për reshje të shiut në pjesën perëndimore të vendit, si dhe do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 7 deri 17 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 24 deri 30 gradë Celsius.
Gjatë ditëve të ardhshme, pritet të rriten vranësirat dhe do të ketë kushte për reshje të shiut.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button