fbpx

Shkëndija dhe Shkupi në krye të tabelës së futbollit në Maqedoninë e Veriut (VIDEO)

KF Shkëndija e Tetovës dhe KF Shkupi nga Çairi arritën të shënojnë fitore, fitore që i siguron vendin e parë, gjegjësisht të dytë, me një pikë dallim, transmeton Portalb.mk. Këtë lëvizje në tabelë e mundësoi edhe humbja e ekipit të Sileksit.

Shkëndija arriti të fitojë Akademinë Pandev me rezultat 2-1, me dy golat e Besart Ibraimit.

Fitorja e Shkupit me rezultat 4-3 kundër Renovës nga Xhepçishti, i siguroi pikët e vlefshme për të kaluar në vendin e dytë të tabelës, derisa Sileksi humbi me rezultat 1-2 kundër Borecit.

Pas mbylljes së javës së gjashtë, Shkëndija gjendet në krye të tabelës me 14 pikë, derisa Shkupi gjendet në vendin e dytë me 13 pikë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button