fbpx

Një shtetas i Maqedonisë së Veriut arrestohet në Kosovë për shkak të kalimit ilegal të kufirit

Policia e Kosovës sot bëri të ditur se ka arrestuar një shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut për shkak të dyshimit e ka hyrë në territorin e Kosovës duke kaluar ilegalisht kufirin ndërshtetëror, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Sipas kumtesë së policisë, burri i dyshuar, i cili është me kombësi shqiptare, është arrestuar në fshatin Debelldeh në Komunën e Vitisë, në juglindje të Kosovës.

Me vendim të prokurorit kompetent, të dyshuarit i është konfiskuar pasaporta dhe i njëjti është liruar në procedurë të rregullt. 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close