fbpx

Shkëndija, Shkupi dhe Renova sot do të zhvillojnë ndeshjet në LPFM

Në Ligën e Parë të Futbollit në Maqedoninë e Veriut sot do të zhvillohen edhe katër ndeshje të xhiros së gjashtë, duke filluar prej orës 15:30, transmeton Portalb.mk.

KF Shkëndija e Tetovës do të përballet kundër ekipit Akademija Pandev, ndërkohë ekipi KF Shkupi nga Çairit do të luajë kundër ekipit KF Renova nga Tetova.

Ekipi që garon për vendin e parë, KF Sileksi, në të njëjtën kohë do të përballet kundër ekipit KF Borec 1919. Për momentin, Shëkndija dhe Sileksi kanë nga 11 pikë, ndërsa Shkupi 10 pikë.

Në kaudër të xhiros së gjashtë, sot do të përballet në të njëjtën kohë edhe KF Belasica kundër KF Pelisteri. Gjithashtu në kuadër të kësaj xhiro, dje u zhvilluan edhe dy ndeshje:

Rabotniçki – Struga Trim&Lum 1:1

Makrdonija Gj.P – Vardar 2:1

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close