fbpx

RMV, një 39-vjeçar në mesin e 8 të vdekurve me KOVID-19 – 144 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 144 raste të reja me KOVID-19, 8 kanë ndërruar jetë, ndërkaq 97 të tjerë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 16.417, të shëruarve në 13.732, ndërkaq të vdekurve në 683. Momentalisht ka 2.002 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Ka ndërruar jetë një pacient 48-vjeçar nga Kumanova, një 65-vjeçar nga Shtipi, dy pacientë nga Prilepi (62 dhe 83-vjeçar), një 69-vjeçar nga Tetova, një 39-vjeçar nga Strumica, një 63 vjeçar nga Vinica dhe një 56-vjeçar nga Kërçovë”, thonë nga Ministria e Shëndetësisë

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 27
 • Strumicë 15
 • Prilep 13
 • Tetovë 13
 • Koçan 13
 • Kumanovë 11
 • Radovish 8
 • Gostivar 8
 • Manastir 5
 • Shtip 5
 • Veles 4
 • Dibër 3
 • Dellçevë 3
 • Kërçovë 2
 • Resnjë 2
 • Ohër 2
 • Gjevgjeli 2
 • Krushevë 2
 • Berovë 2
 • Kavadar 1
 • Kriva Pallankë 1
 • Kamedonski Brod 1
 • Vinicë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Kumanovë 33
 • Shkup 22
 • Prilep 7
 • Dellçevë 5
 • Manastir 4
 • Koçan 4
 • Kriva Pallankë 3
 • Kërçovë 3
 • Shtp 2
 • Tetovë 2
 • Sveti Nikole 2
 • Strugë 1
 • Gostivar 1
 • Gjevgjeli 1
 • Strumicë 1
 • Radovish 1
 • Krushevë 1
 • Makedonski Brod 1
 • Vinicë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.545 testime, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë 172.700 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close