fbpx

RMV, 7 persona me KOVID-19 ndërruan jetë, 186 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 186 raste të reja, 7 persona kanë ndërruar jetë, ndërkaq 85 të tjerë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 16.274, të shëruarve në 13.635, të vdekurve në 675, ndërkaq për momentin numri i rasteve aktive në vend ka arritur në 1.964, njofton Portalb.mk.

“Ka ndërruar jetë një pacient 53-vjeçar nga Kumanova, dy nga Struga (68 dhe 70-vjeçar), një 61-vjeçar nga Gostivari dhe tre pacientë nga Dellçeva (43, 60 dhe 78-vjeçar)”, thonë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 56
 • Gostivar 18
 • Koçan 17
 • Kumanovë 16
 • Strumicë 12
 • Tetovë 10
 • Shtip 8
 • Prilep 7
 • Manastir 6
 • Strugë 6
 • Gjevgjeli 5
 • Kavadar 4
 • Dellçevë 4
 • Kriva Pallankë 3
 • Kërçovë 3
 • Ohër 2
 • Radovish 2
 • Sveti Nikole 2
 • Veles 1
 • Probishtip 1
 • Makedonski Brod 1
 • Vallandovë 1
 • Resnjë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 19
 • Prilep 13
 • Ohër 9
 • Gostivar 9
 • Gjevgjeli 5
 • Berovë 4
 • Strugë 4
 • Shtip 4
 • Makedonski Bord 3
 • Radovish 2
 • Koçan 2
 • Dibër 2
 • Tetovë 2
 • Sveti Nikole 2
 • Strumicë 1
 • Kriva Pallankë 1
 • Probishtip 1
 • Dellçevë 1
 • Kërçovë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.674 teste, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë 171.155 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close