fbpx

Rritet numri i të prekurve dhe viktimave nga Covid-19 në Itali

Italia publikon të dhënat mbi Covid-19 në 24 orët e fundit. Sipas asaj që raporton Mbrojtja Civile Italiane, në 24 orët e fundit janë regjistruar 1452 raste të reja, një rritje krahasuar me dje kur ishin 1229, përcjell Ora News.

Ndërkohë rritet edhe numri i viktimave. Dje ishin 9, ndërsa sot 12.

Me shifrat sotme, numri total i të infektuarve në Itali shkon në 291.442 persona, ndërsa ai i viktimave në 35.645.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close