fbpx

RMV, një 23 dhe 29-vjeçar në mesin e 9 të vdekurve me KOVID-19 – 98 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 98 raste të reja me KOVID-19, 9 persona kanë ndërruar jetë, ndërkaq 104 të tjerë janë shëruar. Me këtë numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 15.925, të shëruarve në 13.418, ndërkaq të vdekurve në 661. Për momentin ka 1.846 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë një 52-vjeçar nga Kriva Pallanka, dy nga Gostivari (60 dhe 62-vjeçar), një 60 vjeçar nga Kumanova, një 70-vjeçar nga Velesi, dy nga Shkupi 71 dhe 23-vjeçar), dy nga Strumica 29 dhe 44-vjeçar).

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 50
 • Strumicë 9
 • Tetovë 7
 • Kumanovë 6
 • Prolep 5
 • Shtip 4
 • Manastir 4
 • Strugë 3
 • Ohër 2
 • Dellçevë 2
 • Veles 1
 • Gostivar 1
 • Kriva Pallankë 1
 • Koçan 1
 • Berovë 1
 • Kërçovë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 46
 • Tetovë 9
 • Prilep 8
 • Shtip 6
 • Dellçevë 6
 • Makedonski Brod 5
 • Pehçevë 4
 • Berovë 4
 • Ohër 3
 • Vinicë 2
 • Strumicë 2
 • Kriva Pallankë 2
 • Koçan 2
 • Veles 1
 • Gjevjgeli 1
 • Sveti Nikole 1
 • Kërçovë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.404 teste, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 167.760 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button