fbpx

U arrestua i dyshuari për vrasjen e bashkëshortes në Gostivar

Pas më shumë se 30 orëve hetim, nëpunësit policor të SPB-së Gostivar e siguruan dhe arrestuan B.I.(67) të dyshuar për vrasje. Sipas burimeve policore, ai është arrestuar në afërsi të rrugës lokale midis fshatrave Strajane dhe Tërnovë të Gostivarit pasdite rreth orës 16:00. Me hetimin i është dhënë fund pasigurisë rreth rrjedhës përfundimtare të ngjarjes dramatike e cila filloi dje në orët e hershme të mëngjesit, njofton MIA.

Pasdite, pas privimit nga liria B.I. do të mbahet në stacionin policor Gostivar. Pas dëgjimit, me siguri nesër do të dorëzohet te gjykatësi i procedurës paraprake me parashtresë përkatëse, ndërsa kjo ishte një padi penale për vrasje.

Banori i Gostivarit, menjëherë pas zbulimit të trupit të bashkëshortes së tij është zhdukur dhe sipas denoncimit ka qenë i dyshuari i vetëm për vrasjen dhe është ngritur hetim. Ngjarja e shqetësoi opinionin e Gostivarit, më së shumti për shkak të ashpërsisë dhe mënyrës në të cilën është kryer vrasja. Sipas PTHP-së gjashtëdhjetë vjeçarja XH.I. është gjetur e vdekur në dhomë të shtëpisë familjare me shumë plagë të shkaktuara me sëpatë dhe thikë. Sipas informatave të para, deri te tragjedia ka ardhur pas një zënke për shkak të marrëdhënieve të tyre të prishura.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close