fbpx

RMV, 3 persona me KOVID-19 ndërruan jetë, 121 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon që në 24 orët e fundit 3 persona me KOVID-19 kanë ndërruar jetë, 121 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 142 janë shëruar. Me këtë  Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15.414, numri i pacientëve të rikuperuar është 12.896, numri i vdekjeve është 637, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1.881, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë 3 persona, dy pacientë nga Prilepi (63 dhe 83 vjeç) dhe një pacient 60 vjeçar nga Struga”, raportojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 33
 • Kumanovë 8
 • Tetovë 6
 • Shtip 6
 • Gostivar 4
 • Strugë 6
 • Prilep 2
 • Ohër 11
 • Sveti Nikole 2
 • Kërçovë 1
 • Veles 3
 • Manastir 6
 • Kavadar 4
 • Koçan 5
 • Dellçevë 3
 • Vinicë 1
 • Strumicë 3
 • Makedonski Brod 1
 • Gjevgjeli 3
 • Berovë 1
 • Kriva Pallankë 9
 • Radovish 1
 • Kratovë 1
 • Vallandovë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 50
 • Kumanovë 32
 • Tetovë 4
 • Shtip 17
 • Gostivar 12
 • Strugë 4
 • Prilep 11
 • Ohër 2
 • Sveti Nikole 1
 • Kërçovë 2
 • Veles 2
 • Kavadar 2
 • Koçan 1
 • Dellçevë 2
 • Vinicë 2
 • Strumicë 2
 • Makedonski Brod 1
 • Gjevgjeli 1
 • Berovë 2
 • Radovish 1
 • Kratovë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1410 teste. Deri më tani, janë kryer gjithsej 161.590 teste të Covid-19 në vend. Nuk ka testime nëpërmjet skriningut.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button