fbpx

Policia e Krimeve të Rënda në zyrat e OVL-UÇK-së

Policia e Krimeve të Rënda është futur për intervistim në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton KOHA.

Gjatë ditës së djeshme, OVL-UÇK raportoi se një pako me 4000 dosje të Gjykatës Speciale kanë mbërritur në zyrat e tyre. Nuk u raportua se kush i solli ato.

Një veprim të tillë nuk e ka komentuar Gjykata Speciale.

Kopje të tyre, sipas zyrtarëve të OVL të UÇK-së, u janë dorëzuar Prokurorisë dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button