fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti  do të jetë me vranësira të vogla deri mesatare, pasdite në rajonet perëndimore malore me kushte për reshje afatshkurta të shiut. Do të fryjë erë e matur deri e përforcuar, më e shprehur përgjatë Luginës së Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri 18 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 28 deri 35 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Temperatura minimale do të zbresë deri 16 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 29 gradë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close