fbpx

RMV, 5 persona me KOVID-19 ndërruan jetë – 127 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 127 raste të reja me KOVID-19, 95 të tjerë janë shëruar, ndërkaq 5  persona kanë ndërruar jetë. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në  14.998, të shëruarve në 12.149, të vdekurve në 614, ndërkaq për momentin ka 2.235 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Ka ndërruar jetë një paciente 61 vjeçe nga Kumanova, një 81 vjeçar nga Shtipi, një 53 vjeçar nga Prilepi dhe dy pacient nga Gostivari 76 dhe 81 vjeçar”

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 43
 • Prilep 8
 • Kumanovë 11
 • Ohër 4
 • Manastir 1
 • Tetovë 4
 • Strugë 5
 • Kërçovë 2
 • Shtip 4
 • Dibër 1
 • Gostivar 10
 • Gjevgjeli 3
 • Kriva Pallankë 5
 • Veles 1
 • Probishtip 3
 • Strumicë 5
 • Dellçevë 7
 • Makedonski Brod 1
 • Berovë 3
 • Koçan 2
 • Kratovë 1
 • Pehçevë 3

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 37
 • Gostivar 14
 • Dellçevë 3
 • Kërçovë 2
 • Sveti Nikole 3
 • Shtip 6
 • Tetovë 5
 • Manastir 5
 • Berovë 3
 • Veles 4
 • Strugë 2
 • Ohër 3
 • Kavadar 1
 • Kriva Pallankë 4
 • Probishtip 1
 • Demir Hisar 1
 • Vinicë 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 6097, aktiv 761
 • Kumanovë 1533, aktiv 287
 • Dibër 260, aktiv 29
 • Shtip 1176, aktiv 108
 • Prilep 518, aktiv 150
 • Tetovë 1244, aktiv 120
 • Strugë 592, aktiv 62
 • Veles 276, aktiv 24
 • Manastir 222, aktiv 39
 • Ohër 358, aktiv 43
 • Kavadar 189, aktiv 50
 • Gostivar 817, aktiv 140
 • Gjevgjeli 58, aktiv 33
 • Strumicë 80, aktiv 28
 • Kriva Pallankë 59, aktive 19
 • Radovish 45, aktiv 6
 • Krushevë 17, aktive 1
 • Koçan 157, aktiv 30
 • Probishtip 89, aktiv 18
 • Demir Hisar 60, aktiv 2
 • Makedonski Brod 75, aktiv 8
 • Pehçevë 35, aktiv 28
 • Berovë 67, aktiv 51
 • Vallandovë 9, aktiv 2
 • Vinicë 81, aktiv 30
 • Dellçevë 89, aktiv 67
 • Kratovë 22, aktive 6
 • Sveti Nikole 298, aktiv 42
 • Kërçova 281, aktiv 42
 • Resnjë 147, aktiv 1
 • Negotinë 47, aktiv 8Në 24 orët e fundit janë bërë 1.574  teste. ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 156.522 teste.
 • Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/
Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close